Jaro,léto,podzim

Rostoucí zájem o letošní dovolenou v ČR hlásí většina tuzemských ubytovacích zařízení, ani Alba není vyjímkou. Vážení hosté, čím dříve svoji dovolenou rezervujete, tím větší výběr termínů budete mít k dispozici.

Prodej pobytů na letní sezónu:  zde

I mimo zimní sezonu nabízejí naše hory spoustu možností, jak využít volný čas.

Rozkvétající hory přitahují od brzkého jara turisty a cyklisty stejně, jako spousta zajímavých památek přístupných v letním období a upravených turistických tras s nádhernými výhledy.

Podzimní houbaření v okolních lesích poskytne každému houbaři potěšení z plného koše, zrovna tak si přijdou na své milovníci borůvek a malin. Protože čisté horské potoky jsou plné pstruhů, existují zde místa, kde je jejich lov povolen.
Okolí a typy na výlety - Turistické trasy

Cyklotrasy: V okolí Orlických hor můžeme najít velké množství upravených cyklostezek. K dispozici jsou pro turisty tzv. cyklobusy. Provoz autobusů pro turisty a cyklisty do Orlikcých hor je zajišťován hned třemi autobusovými dopravci .

Doporučujeme:

1. Deštné - Říčky – Deštné
2.
Deštné - Dobrošov - Nové Město n. Metuji - Deštné
3.
Deštné - Šerlich - Sedloňov - Deštné
4.
Deštné - Šerlich - Deštné
5.
Deštné - Opočno - Dobruška - Deštné

Procházky v nejbližším okolí : v Deštném stojí za pozornost především Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. V blízkém okolí najdete nejatraktivnější místa Orlických hor - například přírodní rezervaci Bukačka, horskou Masarykovu chatu na Šerlichu, údolí obce majestátně střeží nejvyšší hora Orlických hor Velká Deštná a v údolí Bělé Šerlišský mlýn . Zajímavá je i lokalita kolem bývalé dřevorubecké osady Luisino Údolí.

 

"Odložte boty, nazujte lyže. 

U nás ze sjezdovky 

i z běžek rovnou do hotelu!" 

Vzdálenost hotelu Alba od sjezdovky:

Lyžařský areál blízko hotelu nabízí sedačkovou lanovku a mnoho vleků, perfektně upravené sjezdovky pro lyžaře i snowboardisty, v provozu je lyžařská škola pro začátečníky s cvičným lyžařským hřištěm, které je vybaveno pojízdným pásem a dětským lyžařským kolotočem . Ti nejmenší mohou prohnat svoje boby a sáňky na kopci u dětské sjezdovky. Velmi oblíbené je večerní lyžování na osvětlené sjezdovce.

Pro jezdce na snowboardu a freeski lyžích je zde připraven stále se rozvíjející a čím dál více populární snowpark: zde .

SKI PASY lze zakoupit přímo pod sjezdovkami. Ceny Ski pasů : zde

PŮJČOVNY lyžařských potřeb :

http://www.sportprofi.cz/rentservis/

http://www.lyzovani-destne.cz/pujcovny-lyzi.php

http://www.lanovyparkdestne.cz/

V lyžařském areálu si můžete vybrat ze sedmi sjezdovek s rozdílnou délkou a náročností a nebo se vydat na dobře upravené a značené běžkařské tratě s délkou více než 50km a

 fantastickými výhledy z hřebenů hor.

Tipy na výlety a sportovní vyžití v Orlických horách

Svůj pobyt u nás si můžete naplánovat od jara do zimy, protože v Deštném v Orlických horách je krásně za každého počasí. 
Pro zájemce o zimní i letní sporty, rekreaci i turistiku je poloha hotelu Alba přímo ideální.

200 m nad hotelem se nachází zastávka autobusů. Pěší turisty a cyklisty jistě potěší blízký rozřadník turistických značek a cyklostezek. K lanovkám lyžařského centra je to pár kroků a i přes to všechno si Alba uchovává své klidné soukromí mimo centrum obce, v malebné lesnaté zátočině horské říčky.

Kulturní a stavební památky v Orlických horách:

Kostel sv. Maří Magdalény v Deštném v Orlických horách (1723-1725)
Kostel sv. Matouše

Muzea čs. Opevnění - objekty opevnění Orlických hor z nichž nejzajímavější jsou např. pevnost Dobrošov, či dělostřelecká tvrz Hanička

Rozhledny Orlických hor - ( Velká Deštná (1 115 m), Rozhledna na Polomském kopci (1 050 m), Vrchmezí (1 084 m) ), Anenský vrch(991 m), Dobrošov (624 m), Suchý vrch (995 m)

Hrady, zámky, muzea

zámek Opočno pod Orlickými horami, zámek Nové Město nad Metují , zámek Rychnov nad Kněžnou , zámek Náchod,

zámek Potštejn

hrad Frymburk, hrad Klečkov

archeologické muzeum (skanzen) v přírodě Uhřínov - Villa Nova

muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Roubený kostel ve Slavoňově


Sklářské slavnosti v Deštném
Každoročně, začátkem srpna, se v Deštném koná akce nazvana Tavení skla dřevem. Vzpomínka na místní zaniklé tradiční řemeslo trvá celý víkend a je velice zajímavá pro dospělé i pro děti. Program, při němž se nejprve fouká a nakonec i draží vyrobené sklo je doprovázen trhem, sklářskými dílnami pro děti i kulturními vstupy. Více o místním sklářství zde .

Plavání a rekreace u vody

Za pěkného počasí lze navštívit přírodní koupaliště v obci Bystré. V areálu je i možnost občerstvení.

Kryté bazény a aquacentra v okolí - Dobruška , Rychnov nad Kněžnou , Kudowa Zdrój

Kolečkové terénní brusle Nordic
Jízda po cyklostezkách orlických hor na terénních bruslích. Na obou bruslích jsou brzdy. Brusle jsou letní verzí běžeckých lyží, k bruslím vám budou zapůjčeny chrániče a helmy.

Pro odvážnější
Lanový park Deštné disponuje řadou lanových překážek pro děti i dospělé. Je v něm deset lanových překážek pro děti, adrenalinové zážitky si však mohou vychutnávat i dospělí, kterým toto lanové centrum nabízí 25 překážek. V areálu lanového parku je trampolína, dětské pískoviště a skluzavka. Nedaleko je i lezecká stěna, s možností vypůjčení veškerého vybavení.

Výlety do Polska

Také polská strana Orlických hor stojí za návštěvu. Ať už autem nebo na kole, návštěvníkům se na polské straně otevře kouzelný svět typických polských dřevěnic, horských kostelů s hřbitůvky, divokých pastvin a prastarých stinných lesů, lázeňských městeček s léčivými prameny, zpřístupněných dolů, muzeí a expozic. 

Z nejbližších měst a památek lze doporučit:

lázeňské město Kudowa Zdroj 

Bludné skály - obrovské tajemné skalní bludiště

Zielenec - oblast plná turistických cest i lyžařských vleků na polské straně Orlických hor

Duszniki Zdrój - lázeňské město se zajímavým papírenským muzeem

Celková nabídka regionu zde .


V Deštném v Orlických horách si užijete každé roční období. Nejspokojenější ale budete, když se ubytujete u nás v hotelu ALBA.

 

 

 

Czech English German Italian Polish Slovak

Počasí Deštné v Orlických horách - Slunečno.cz

snimek